onSchedule

Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Szkoła językowa, czy prywatny nauczyciel?

Szkoła językowa, czy prywatny nauczyciel?

Jeśli czytasz ten post to pewnie przyszedł ten moment, że chcesz podszlifować swój język w celach zawodowych lub szukasz pomocy dla swojego dziecka. I zadajesz sobie podstawowe pytanie – szkoła językowa czy prywatny nauczyciel znaleziony w internecie?? A może wystarczy mi aplikacja do samodzielnej nauki?

Odpowiadamy na Twoje wątpliwości.

1. Postaw na profesjonalność.

Profesjonalni lektorzy w szkole językowej – to nie tylko tacy, którzy świetnie posługują się danym językiem, czy ukończyli studia kierunkowe. To przede wszystkich osoby z doświadczeniem w nauczaniu, które swój warsztat doskonalą szkoleniami, praktykami i poszukiwaniem innowacyjnych
rozwiązań w edukacji.

Każdy lektor wie, że jego uczeń nie musi chodzić na jego zajęcia. Będzie chodził wtedy, gdy będzie zadowolony. Zatem profesjonalni lektorzy to także tacy, którzy motywują swoich uczniów i zachęcają do nauki kreatywnymi pomysłami.

2. Śledź postępy w nauce.

Kursy w dobrej szkole językowej nadzorowane są przez metodyka, którego zadaniem jest opracowanie programów nauczania, celów szkolenia oraz sprawdzanie postępów realizacji kursów.

Słuchacz lub Rodzic ma możliwość weryfikacji postępów także u metodyka, co gwarantuje wysoką jakość zajęć i ich efektywność. Szkoła ma wypracowane standardy wydawania certyfikatów. Zatem bez postępów , bez pracy Ty lub Twoje dziecko nie otrzymacie certyfikatu potwierdzającego ukończenie danego poziomu. A certyfikat – jak wiemy – przyda się w przyszłości. Ucząc się z aplikacji możemy jedynie rozwiązać test, bez uzyskania zaświadczenia.

3. Bezpieczeństwo i ciągłość procesu nauczania.

Profesjonalna szkoła ma opracowany plan szkoleniowy dostosowany do wieku i potrzeb swoich Słuchaczy. Nie ma obawy, że po kilku latach nauki dalej będziesz tkwił w tym samym miejscu. Nawet jeśli któryś z lektorów decyduje się na odejście ze szkoły Słuchacz ma gwarancję kontynuacji procesu nauczania.

Nie ma więc zagrożenia, że ucząc się kilka lat u jednego nauczyciela nagle, gdy go zabraknie Twój proces nauki języka zostanie zakłócony.

4. Elastyczność.

Szkoła oferuje szeroki wachlarz form prowadzenia zajęć – grupowe, indywidualne, stacjonarne, online, w domu, w pracy , w miejscu wskazanym przez klienta lub np. w szkole Twojego dziecka w ramach
świetlicy.

Możesz zacząć od zajęć jeden na jeden, by po kilku miesiącach stwierdzić, że jednak wolisz grupowo, co bardziej motywuje Cię do pracy. Może zaczynasz zajęcia stacjonarnie, by nagle zorientować się, że musisz stale wyjeżdżać i jedyną opcją dla Ciebie są zajęcia on-line?

Dla szkoły językowej to nie problem – dostosuje formę zajęć do Twoich potrzeb i to często bez konieczności zmiany nauczyciela.

5. Najnowsze trendy w nauczaniu i materiałach.

Szkoły językowe, by przetrwać na konkurencyjnym rynku muszą oferować atrakcyjne zajęcia. Stale więc inwestują w najnowsze pomoce dydaktyczne, interaktywne narzędzia oraz nowości wydawnicze tak, by nauka była dostosowana na miarę XXI wieku oraz oczekiwań Słuchaczy.

Wybór należy do Ciebie. Przed każdą decyzją warto rozważyć plusy i minusy natomiast myślę, że udało nam się przekonać co do korzyści płynących z nauki w szkole językowej.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości napisz do nas lub zadzwoń. Czekamy 🙂

Leave a comment